پانل تخصصی برنامه اسکان بشر ملل متحد به مناسبت روز جهانی شهرسازی در دانشگاه شیراز

دفتر هبیتات تهران- پانل تخصصی بزرگداشت روز جهانی شهرسازی با معرفی کتابچه شهر دلخواه ایرانیان و دستور کار جدید شهری در تاریخ دوشنبه ۲۲ آبان ماه ۱۳۹۶ در دانشکده هنر و معماری دانشگاه شیراز برگزار شد. سیامک مقدم ریاست دفتر، سارا حبیبی، کارشناس برنامه‌ریزی شهری و سوسن مومنی کارشناس مدیریت خطر بلایا دفتر هبیتات در این پانل حضور داشتند.سیامک مقدم، نماینده و رئیس برنامه اسکان بشر ملل متحد در ایران در ابتدا با معرفی دفتر هبیتات تهران، به بررسی تاریخچه کنفرانس هبیتات یک تا سه پرداخت. ایشان پس از اشاره به مراحل آماده‌سازی گزارش ملی برای کنفرانس هبیتات سه، کتابچه شهر دلخواه ایرانیان و روند تهیه آن را معرفی کرد.

 

سارا حبیبی با معرفی دستور کار جدید شهری، آن را یکی از اسناد راهنمای بین‌المللی شهرسازی دانست و چارچوب آن را تشریح نمود. سوسن مومنی نیز با تشریح سند سندای به مقوله کاهش خطر بلایا و اهمیت توجه به آن تأکید داشت. در انتها جلسه با پرسش و پاسخ دانشجویان و تبادل نظر آن‌ها به پایان رسید.
لازم به ذکر است که مراسم بزرگداشت روز شهرسازی در بعد از ظهر همین روز با حضور ریاست دانشگاه شیراز، ریاست معاونت پژوهشی دانشگاه، اساتید و دانشجویان دانشکده هنر و معماری برگزار شد و سیامک مقدم نیز در این برنامه با ارایه سخنرانی به مسایلی از جمله پیچیدگی مسایل شهری، چالش‌های موجود و اهمیت نقش شهرسازان پرداخت.

  • جهت دریافت فایل ارائه شده در این جلسه با عنوان معرفی دستورکار جدید شهری، اینجا کلیک نمایید.

 

pic1
pic1

حوزه های کاری