برگزاری دهمین جشنواره بین المللی برترین های پژوهش و نوآوری و چهارمین کنفرانس علمی مدیریت شهری(جایزه جهانی تهران)

به گزارش دفتر هبیتات تهران به نقل از روابط عمومی مرکز مطالعات و برنامه‌ریزی شهر تهران، رئیس مرکز مطالعات و برنامه‌ریزی شهر تهران از برگزاری دهمین جشنواره بین‌المللی برترین‌های پژوهش و نوآوری و چهارمین کنفرانس علمی مدیریت شهری(جایزه جهانی تهران) با موضوع اقتصاد شهری و درآمدهای پایدار در دی ماه 1396 خبر داد.

بابک نگاهداری با اشاره به برگزاری دهمین دوره‌ی جشنواره گفت: شاهد آن هستیم که امروزه شهرداری تهران دارای وجهه بین‌المللی رو به رشدی در بین مجامع علمی است و سعی ما بر آن خواهد بود از طریق برگزاری جشنواره، ضمن تکریم پدید‌آورندگان آثار علمی با رویکردی نوگرایانه به توسعه ارتباط با دانشگاه‌ها و مجامع و مؤسسات علمی-پژوهشی بپردازیم.

وی عنوان کرد: این جشنواره در دوره‌های گذشته از روند رو به رشد برخوردار بوده به گونه‌ای که در جشنواره ششم در سال 1392 تعداد 2000 اثر به دبیرخانه جشنواره ارسال و 12 کشور در جایزه جهانی تهران شرکت کرده بودند و در جشنواره نهم در سال 1395 شاهد ارسال بیش از 8000 اثر با مشارکت 36 کشور بودیم.

رئیس مرکز مطالعات گفت: محورهای 14 گانه تخصصی دهمین جشنواره مشتمل بر اقتصاد شهری و درآمدهای پایدار، حمل و نقل پایدار و انسان محور شهری، عدالت شهری، خدمات شهری مدیریت و حکمروایی شهری، ارتقای محیط زیست شهری، هوشمندسازی شهری، زیرساخت‌های عمرانی، دیپلماسی شهری، ایمنی، تاب‌آوری و مقابله با مخاطرات شهری، توسعه اجتماعی و فرهنگی، معماری، شهرسازی و بازآفرینی شهری پایدار، ایثار و مقاومت در ارتقاء فرهنگ شهروندی و شهر ایرانی– اسلامی خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد در جشنواره دهم ضمن تعریف این 14 محور تخصصی، برای اولین بار با تشکیل تیم‌های دانشجویی در روز جشنواره، سعی خواهیم نمود تا ضمن توسعه مشارکت نخبگان، ایده‌های نوگرایانه و خلاقانه به منظور پاسخگویی به یکی از سوال‌های شهردار محترم تهران احصا گردد.

نگاهداری در خصوص کم و کیف سوال شهردار محترم از نخبگان و دانشگاهیان بیان نمود که این سوال با دست خط شهردار تهران اعلام و در روز اختتامیه در معرض نظر مخاطبان محترم قرار خواهد گرفت تا ضمن تشکیل تیم‌های دانشجویی، بهترین پاسخ یا پاسخ‌ها شناسایی شود و مورد تقدیر قرار گیرند.

رئیس مرکز مطالعات و برنامه‌ریزی شهر تهران در ادامه افزود امسال علاوه بر بخش نمایشگاهی، به طور ویژه این امکان فراهم گردیده است تا سازمان‌ها از طریق ارسال تجارب موفق در کاربست پروژه‌های پژوهشی در جشنواره شرکت نمایند.

گفتنی است برنامه اسکان بشر ملل متحد در ایران از حامیان این برنامۀ بین‌المللی است.

مهلت ارسال آثار برای این جشنواره تا 4 آذر و محور اصلی مقالات کنفرانس، اقتصاد شهری و درآمدهای پایدار است.

علاقمندان می‌توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر به وبسایت جایزه جهانی تهران مراجعه نمایند.

pic1
pic1

حوزه های کاری