فراخوان طرح پیشنهادی برای کنفرانس «علم تغییرات اقلیمی و شهرها»

 

کنفرانس «علم تغییرات اقلیمی و شهرها» در راستای پرورش دانش نوین علمی برای شهرها برپایۀ علم، تجربه و سیاستگذاری، درصدد است بر پژوهش‌های متمرکز بر «علم تغییرات اقلیمی و شهرها»، تأثیر بگذارد. برنامه اسکان بشر ملل متحد و همکاران این آژانس به عنوان میزبانان مشترک این کنفرانس برای طرح‌های پیشنهادی و چکیده مقالات اعلام فراخوان می‌کنند.

این کنفرانس که از تاریخ 5 تا 7 مارس 2018 در شهر ادمونتن کانادا برگزار می‌شود، وضع موجود دانش تجربه‌محور و دانشگاهی را درخصوص تغییرات اقلیمی ارزیابی، و شکاف‌ها و خلأها را شناسایی خواهد کرد. در عین حال، همکاران مختلف این حوزه را گرد هم می‌آورد و موفق‌ترین تجربه‌ها را به اشتراک می‌گذارد. نمایندگانی از دانشگاه‌ها، مجموعه‌های علمی، آژانس‌ها و مؤسسات تحقیقاتی، کشورهای عضو سازمان ملل، دولت‌های منطقه‌ای و شهری، و سیاستگذاران و فعالانِ حوزۀ شهر و تغییرات اقلیمی از جمله شرکت‌کنندگان در این کنفرانس هستند.

هدف این کنفرانس تشویق تحقیقات جهت پشتیبانی از پاسخ‌های مؤثر و کارآمد شهریِ به تغییرات اقلیمی در عین فراهم کردنِ محتوا برای خروجی‌های مجمع بین‌المللی تغییرات اقلیمی ( IPCC) است.

موضوعات کنفرانس

  1. شهرها و تغییرات اقلیمی (الزامات جهت اقدام)
  2. انتشار گازهای گلخانه‌ای شهری، تأثیرات و آسیب‌پذیری‌ها (علم و تجربۀ شهرها)
  3. راه‌حل‌ها برای انتقال به شهرهای کم‌کربن و تاب‌آور از نظر اقلیمی (علم و تجربه برای شهرها)
  4. فعال‌سازیِ اقدامات اقلیمیِ دگرگون‌کننده در شهرها (علم پیشرفته و شهرهای پیشرفته)

 

قابل توجه برای علاقمندان، فراخوان ثبت درخواست تا 14 مهرماه سال جاری باز است؛ جهت کسب جزئیات بیشتر اینجا کلیک نمایید.

pic1
pic1

حوزه های کاری