همکاری برای برگزاری جشنواره «شهرهای دوست و خواهرخوانده» در اردیبهشت۹۹

پیروز حناچی شهردار تهران و عباس عراقچی معاون امور سیاسی وزارت امور خارجه عصر روز گذشته به‌منظور بررسی جزئیات برگزاری جشنواره «شهرهای دوست و خواهرخوانده» در اردیبهشت سال آینده، دیدار کردند.

در این جلسه در خصوص همکاری‌های شهرداری تهران و وزارت امور خارجه برای برگزاری جشنواره «شهرهای دوست و خواهرخوانده» نکاتی مطرح و در نهایت مقرر شد تا در اردیبهشت ماه سال آینده این جشنواره با حضور ۳۰شهر که تهران با آن‌ها پیمان خواهرخواندگی یا تفاهم‌نامه همکاری دارد و البته تعدادی از شهرهای مطرح دنیا برگزار شود.

لازم به‌ذکر است؛ پیرو مذاکرات پیشین شهردار تهران با محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه درباره برگزاری چنین رویدادی، معاون امور سیاسی این وزارتخانه در جلسه روز گذشته ضمن بررسی ابعاد جشنواره «شهرهای دوست و خواهرخوانده»، با برگزاری آن موافقت و بر اجرای هرچه وسیع‌تر و بهتر این رویداد تاکید کرد.

دفتر هبیتات تهران نیز در برگزاری این رویداد با شهرداری تهران همکاری خواهد کرد. شایان ذکر است که آیین گرامیداشت روز جهانی شهرها نیز همه ساله در تاریخ 31 اکتبر با همکاری مشترک دفتر برنامه اسکان بشر ملل متحد و شهرداری تهران برگزار می شود و بر اساس هماهنگی های انجام شده گرامیداشت این روز در سال جاری با برگزاری جایزه جهانی خشت طلائی همراه خواهد بود.

pic1
pic1

حوزه های کاری