دیدار ریاست و کارشناسان برنامه اسکان بشر ملل متحد در ایران با رسول کشت پور شهردار منطقه ٢ تهران

ریاست و کارشناسان برنامه اسکان بشر ملل متحد در ایران با رسول کشت پور شهردار منطقه ٢ تهران

ریاست برنامه اسکان بشر ملل متحد در ایران با رسول کشت پور

در دیداری که میان ریاست دفتر هبیتات تهران و رسول کشت پور، شهردار منطقه ۲ تهران برگزار شد، طرفین با شناسایی زمینه های تعامل دو جانبه بر انتقال دانش و استفاده از تجارب اجرایی تاکید داشتند. 

سیامک مقدم نماینده و رئیس دفتر برنامه اسکان بشر ملل متحد در ایران با اشاره به کاهش تاب آوری و زیست پذیری شهر تهران، به معضلاتی از جمله ترافیک و آلودگی هوا اشاره داشتند. ایشان تاکید کردند که شهرداری‌ها نقش مهمی در تسهیل زندگی مردم داشته و مشارکت و همفکری دو سویه میان شهروندان و شهرداری‌ها می‌تواند در این خصوص موثر باشد. 

رسول کشت پورشهردار منطقه ٢ به تجارب ارزشمند برنامه اسکان بشر ملل متحد اشاره کرده و اضافه کردند که توسعه فرهنگ شهرنشینی، آموزش مردمی، مشارکت شهروندان از مهمترین اهداف حال حاضر شهرداری منطقه دو تهران بوده و در حوزه‌های مختلف از جمله شهرسازی، اجتماعی- فرهنگی و حمل و نقل و ترافیک نیازمند اقدامات موثر هستیم.

ایشان همچنین بر فعالیت‌های ترویجی و معرفی تجارب موفق خود به جامعه جهانی تاکید داشتند. از جمله اقدامات اجرایی منطقه 2 شهرداری تهران می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

 

  1. نصب و راه اندازی کیوسک‌های هوشمند شهری: شهرداری منطقه 2 در راستای هوشمند سازی خدمات و تسهیل امور شهروندان ، در فاز اول 3 کیوسک هوشمند سرویس های عمومی را در معابر منطقه 2 نصب کرده است. این کیوسک‌ها در حال حاضر نزدیک به 20 سرویس عمومی از جمله وای فای (اینترنت) رایگان ، کلیه سرویس‌های پرداخت بانکی ، تهیه بلیط هواپیما و قطار، رزرو سالن‌های نمایش، فراخوان تاکسی‌های اینترنتی، شارژتلفن همراه ، شارژ بلیط مترو و اتوبوس ، نمایش اماکن مختلف شهری ، نقشه شهری شهر تهران و مسیریابی تلفن و … را در اختیار شهروندان قرار می‌دهد . کیوسک‌های هوشمند نصب شده در نوع خود از پیشرفته‌ترین کیوسک‌های هوشمند شهری بوده و  بزودی خدمات متنوع و بیشتری از طریق این کیوسک‌ها به شهروندان ارائه می‌شود . در فاز بعدی اجرای این طرح ، تعدادی دیگری از این کیوسک‌ها در سطح منطقه بنا بر نیاز سنجی شهروندان نصب و راه اندازی خواهد شد .
  2. تسهیل سوخت رسانی در سایه فناوری‌های نوین: احداث جایگاه‌های سوخت و راه اندازی 55 خودرو سوخت‌رسان سیار که در راستای تسهیل سوخت رسانی از طریق یک اپلیکیشن فعالیت می کنند.
  3. طرح فرهنگ‌سازی تفکیک زباله توسط شهرداری منطقه 2 تهران از طریق یک سامانه هوشمند جهت تفکیک زباله‌های خشک از قبیل پلاستیک، شیشه، کاغذ، نان خشک، آلومینیوم و … در منزل: این سامانه فعالیت خود را از در سال 1396 آغاز کرده و در حال حاضر در استان تهران فعالیت دارد که در آینده‌ای نزدیک این سیستم در کل کشور فعالیت خواهد کرد . این اپلیکیشن پلی است میان ساکنین منطقه و راننده‌ها که باعث می شود هزینه‌های تفکیک زباله‌ها به طرز چشم‌گیری کاهش یابد و تاثیر چشمگیری در حفظ و بقای محیط زیست به ارمغان خواهد آورد. این اپلیکیشن قابل نصب بر روی تمامی گوشی‌ های هوشمند است.

گفتنی است در این نشست دو طرفه سایر کارشناسان و همکاران حاضر در جلسه نیز به بیان دیدگاه‌های خود و بحث و تبادل نظر در خصوص زمینه‌های همکاری مشترک پرداختند.

برای اطلاع بیشتر از فعالیت‌های شهرداری منطقه 2 به سایت این شهرداری مراجعه کنید: 

 

link:  http://region2.tehran.ir

 

***

pic1
pic1

حوزه های کاری