جایزه برترین عملکردها برنامه اسکان بشر ملل متحد: نسخه ماه ژوئن

 

در نسخه ماه ژوئن ۲۰۱۸، جایزه برترین عملکردها برنامه اسکان بشر ملل متحد چگونگی استفاده از تکنولوژی توسط بخش خصوصی برای ساخت فضاهای عمومی فراگیرتر و  امن‌تر را ارائه می کند. پروژه “استفاده از سنجاق برای ساخت فضاهای عمومی فراگیرتر و  امن‌تر” از کشور هند یکی از برندگان یازدهمین دوره جایز بین‌المللی دبی بود. “Safetipin” یک نرم افزار و پایگاه تلفن همراه است که اطلاعات  مربوط به مسائل امنیتی یک شهر را جمع آوری و منتشر می کند.

چگونه از “Safetipin” برای ساخت فضاهای عمومی فراگیر و  امن‌تر استفاده می شود؟

امنیت فضاهای عمومی یکی از مشکلات بزرگ در شهرهای سراسر جهان، به ویژه کشورهای در حال توسعه و هند است. نرخ جرایم در این کشورها افزایش یافته و زنان آسیب پذیرترین قشر جامعه هستند. این موضوع از مشارکت آن‌ها در زندگی شهری جلوگیری می کند. طرح “Safetipin” برای ارتقا امنیت شهر در کشور هند آغاز شده است.

برای این طرح، داده‌ها از طریق دو برنامه تلفن همراه تولید می شود. برنامه “My Safetipin”  برای تعامل شهروندان و  تولید داده‌ها توسط کاربران و برنامه دوم “Safetipin Nite” که از طریق وسایل نقلیه عکس های سطح شهر را جمع آوری می کند. همچنین، ابزار بازرسی ایمنی، در شناسایی پارامترهایی که سطح شهر را مخصوصا برای خانم‌ها و دختران نا امن می کند، قابل استفاده است.

 

 

برای اطلاعات بیشتر و خواندن نسخه ژوئن جایزه برترین عملکردها، اینجا کلیک کنید. 

 

pic1
pic1

حوزه های کاری