شهر لیورپول میزبان برگزاری مراسم سالانه روز جهانی شهرها در سال ۲۰۱۸ خواهد بود

 

 

جو اندرسون، شهردار لیورپول در جشنواره بین‌المللی کسب و کار اعلام کرد که مراسم سالانه روز جهانی شهرها در تاریخ ۹ آبان ماه ۱۳۹۸ در شهر لیورپول، انگلستان برگزار خواهد شد. این رویداد با همکاری برنامه اسکان بشر ملل متحد، شورای شهر لیورپول و دولت شانگهای برگزار خواهد شد.

سازمان ملل متحد ۳۱ اکتبر هر سال را با عنوان “روز جهانی شهرها” نام‌گذاری کرده است. هدف از بزرگداشت این روز افزایش توجه جامعه بین­‌المللی به شهرنشینی در سطح جهان و افزایش همکاری بین کشورها به­ منظور دستیابی به فرصت‌ها و  چالش‌­های شهرنشینی و همیاری برای توسعه شهری پایدار در سراسر جهان است.

موضوع عام روز جهانی شهرها «شهر بهتر، زندگی بهتر» است و همه‌ساله موضوعی که موفقیت‌های شهری‌شدن یا چالش‌های ناشی از آن را منعکس کند نیز ذیل این موضوع انتخاب می‌شود. ازاین‌رو همانطور که مدیر اجرایی برنامه اسکان بشر ملل متحد در نهمین مجمع جهانی شهری در کوالالامپور اعلام کرد موضوع روز جهانی شهرها در سال ۲۰۱۸ «ساختن شهرهای پایدار و تاب‌آور» است.  

جو اندرسون، شهردار لیورپول، گفت: “من خوشحال هستم که شرکت لیورپول ویژن توانست میزبان این رویداد باشد. این رویداد کاملا با هدف بلند مدت ما  که ”استراتژی رشد فراگیر“ است  هم جهت و  بخشی از آن میزبانی از رویدادهایی برای برندسازی شهر لیورپول است. میزبانی از این رویداد فرصتی برای نمایش لیورپول و منطقه در سطح جهانی، ارتباط و اشتراک گذاری تجربیات موفق با دیگر شهرهای بزرگ از جمله شانگهای است.   

خانم میمونا محد شریف، مدیر اجرایی برنامه اسکان بشر ملل متحد، از شهر لیورپول برای اعلام میزبانی از این رویداد قدردانی کرد.

“لیورپول نمونه خوبی از تحولات شهری است. این شهر، در گذشته با چالش های چشمگیر مواجه شده بود، و از طریق بازآفرینی و توسعه شهری پایدار متحول شده است. لیورپول نمونه خوبی از یک شهر تاب آور است و این رویداد بهترین فرصت برای به نمایش گذاشتن این موفقیت در سطح جهانی است.”

 

 

***

pic1
pic1

حوزه های کاری