کارگاه مشترک و نشست تخصصی شهرهای جدید توسط شرکت عمران شهرهای جدید ایران و شرکت دولتی زمین و مسکن کره جنوبی برگزار شد

کارگاه مشترک و نشست تخصصی شرکت عمران شهرهای جدید ایران و شرکت دولتی زمین و مسکن کره جنوبی با موضوع شهرهای جدید و با همکاری سازمان‌های مختلف از جمله دفتر هبیتات تهران در تاریخ ۲۱ و ۲۲ فروردین ماه سال ۱۳۹۷ در تهران برگزار شد.

 

پس از افتتاحیه کارگاه شهر جدید – شهر هوشمند در روز اول که با حضور جناب آقای مهندس طاهر خانی، معاون محترم وزیر و مدیر عامل شرکت عمران شهرهای جدید، سفیر کشور کره جنوبی در ایران و ریئس هیات کره ای انجام شد، کارشناسان و متخصصین کره و ایران به انتقال تجارب خود در زمینه شهرهای جدید پرداختند. نمایندگان کره جنوبی به روند برنامه ریزی و توسعه شهرهای جدید هوشمند و نقش آن‌ها در برنامه آمایش سرزمین کره جنوبی اشاره کردند و نمایندگان کشور ما نیز در خصوص تجربه شهرهای جدید در ایران و سیاست شهرهای جدید و چشم انداز آینده در خصوص نسل دوم شهرهای جدید توضیحاتی ارائه نمودند.

 

در روز دوم این برنامه،  روش‌های تأمین مالی احداث شهرهای جدید کره جنوبی و نحوه برنامه ریزی و مدیریت آن‌ها، روش‌های تأمین مالی شهرهای جدید ایران و امکان احداث شهرهای جدید هوشمند در ایران مورد بحث قرار گرفت و در انتهای جلسه پرسش و پاسخ انجام شد. سارا حبیبی، برنامه ریز شهری و منطقه ای دفتر هبیتات تهران در این جلسه به معرفی رویکرد هبیتات در زمینه شهر هوشمند، معرفی سیاست ملی شهری ایران و جایگاه شهرهای جدید در تدوین استراتژی شهرهای هوشمند در این پروژه پرداختند.

 

 

پس از برگزاری کارگاه فوق، نشست شهر جدید – شهر آینده در بعد از ظهر روز ۲۲ فروردین در دانشگاه تهران برگزار شد که در این کارگاه تجربه کره جنوبی در خصوص انتقال پایتخت اداری ارائه شده و توسط اعضای پنل و شرکت‌کنندگان به بحث گذاشته شد.

pic1
pic1

حوزه های کاری