آغاز بیست و ششمین نشست شورای حکام برنامه اسکان بشر ملل متحد در کنیا

GC

بیست و ششمین نشست شورای حکام برنامه اسکان بشر ملل متحد با حضور نمایندگان وزارت راه و شهرسازی و رئیس دفتر اسکان بشر ملل متحد تهران در مـقر ستاد اسکان بشر سازمان ملل متحد واقع در شـهر نایـروبی کشور کـنیا آغاز به کار کرد.

در این نشست که با حضور  ۵۸ کشور عضو در مـقر ستاد اسکان بشر سازمان ملل متحد واقع در شـهر نایـروبی در کشور کـنیا برگزار شده است مواردی از قبیل بهبود وضعيت شهرها و زیستگاه‌های انسان، توسعه پايدار اجتماعى و زيست محيطى زيستگاه‌هاى بشر و دستيابى به هدف تامين سر پناه مناسب براى همه آحاد بشر مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت.

نشست شورای حکام برنامه اسکان بشر ملل متحد هر دو سال یکبار برای ارزیابی فعالیت‌ها و تعیین راهکارها و بودجه دوسالانه برنامه مـرکز اسکان اسکان بشر سازمان مـلل متحد بر پا می‌شود که امسال شهر نایروبی از تاریخ ۱۸ الی ۲۲ اردیبهشت‌ماه میزبان این نشست است.

با توجه به برنامه اسکان بشر سازمان ملل، این قسمت در ۷ بخش طرح و برنامه شهرى، اقتصاد شهرى، خدمات شهرى،  بهبود اماكن مسكونى و كاهش زاغه‌نشينى، كاهش مخاطرات و نوسازى، تحقيقات و ظرفيت‌سازى و مديريت و قانون‌گذارى در مورد املاك فعالیت کرده و مباحث حوزه‌های مذکور را بررسی می‌کند.

هیئت جمهوری اسلامی ایران نیز با ریاست دکتر فرجوند سفیر ایران در کنیا و آقایان مجید روستا، علی چگنی، فرزین فردانش، اسفندیار زبردست و صادق صادقپور به نمایندگی از وزارت راه و شهرسازی در این نشست شرکت کردند.

یکی از رویدادهای جانبی این اجلاس نشست هیئت رئیسه اجلاس وزرای مسکن و شهرسازی آسیا- اقیانوسیه (APMCHUD ) پیرامون بازرسی چالش‌های شهری منطقه شامل مسکن، حمل و نقل شهری، تامین مالی، آب و فاضلاب  و … است.

همچنین میزبانی جمهوری اسلامی ایران برای هفتمین اجلاس (APMCHUD) از موضوعات کلیدی نشست هیئت رئیسه ششم اجلاس اعلام شده است.

pic1
pic1

حوزه های کاری